על מאיר ברק

על מאיר ברק

שלום, שמי מאיר ברק. אני סוחר מניות מקצועי.
לאחר שנים של עבודה קשה וניהול של מספר חברות הייטק, הרגשתי שהגעתי למיצוי עצמי מבחינה מקצועית וכספית. שעות העבודה הארוכות וחוסר הוודאות הכלכלית גרמו לי להבין שאני חייב לצאת ממירוץ העכברים, להפסיק את המרדף אחר תלוש המשכורת, הלחץ הנפשי ושעות העבודה הארוכות. הבנתי שאני חייב לפרוץ את המסגרת וחיפשתי את השינוי.
שוק ההון והבורסה היו עבורי תחומים זרים לחלוטין. באופן טבעי פחדתי להיכנס לתחום חדש, במיוחד כאשר מעורב בכך סיכון כספי. כאשר חקרתי מעט את תחום המסחר היומי, גיליתי שסוחר יומי יכול להשתמש בפקודות הגנה ואינו מסתכן בהשקעה לטווח ארוך. עוד גיליתי שמסחר יומי הוא עיסוק המאפשר עצמאות כלכלית ופוטנציאל הכנסה גבוה. נקודה נוספת שמצאה חן בעיני היא היכולת לעסוק במסחר יומי בשעות הערב במקביל להמשך עבודתי בבקרים. קיבלתי החלטה שעם הזמן התבררה כצעד החשוב ביותר שעשיתי מעודי: פתחתי חשבון מסחר, קראתי ספרות והתחלתי לסחור.

חשבתי שאוכל לנצח בקלות את השוק. הייתי חסר ידע, חסר ניסיון ושחצן. לאחר כשנה רצופה של הפסדים הבנתי שמסחר יומי הוא תחום שלמראית עין נראה פשוט אולם כמו כל מקצוע אחר, דורש לימוד והתמחות. החלטתי לא לוותר. נסעתי לארה״ב וקיבלתי הכשרה מטובי הסוחרים. מספר שנים לאחר מכן הרווחתי מספיק בכדי שאוכל לפרוש מעבודתי, לעבור  עם משפחתי לביתי החדש בקיסריה ולהגיע לרווחה ועצמאות מוחלטת שמאפשרת לי לחיות את חלום חיי ולהיות קרוב ל 3- בנותיי ואשתי.
אהבתי הגדולה מאז ומתמיד היא ללמד! אני מורה בנשמתי. יש לי תאווה בלתי נלאית ללמד אנשים אחרים כיצד גם הם יכולים לצאת ממירוץ העכברים. לשם כך הקמתי את טריידנט, כיום אחד מבתי הספר למסחר במניות הגדולים בעולם. נכון, אני מרוויח מפעילות בית הספר, אולם הסיבה הכלכלית אינה הסיבה העיקרית בגינה אני מלמד. ההנאה והסיפוק מהשינוי שטריידנט מחוללת באלפי תלמידים מידי שנה, היא התמורה החשובה עבורי.

גם את/ה יכולים לצאת מהמירוץ. אינכם חייבים להסתפק במועט, מותר לכם לשאוף לעושר ולשבור את המסגרת. מטרת אתר זה לעזור לך לנצל את פוטנציאל המסחר העצמאי בבורסה ולהוציא לאור את הפוטנציאל שטמון בך. אני גאה בתפקידי ומאמין בשליחותי ובתרומתי.