שאלות ותשובות

שאלה: אין לי כל ידע בשוק ההון, כיצד עלי להתחיל?

תשובה: אם אין לך ידע קודם - יש לך יתרון! מניסיוני למדתי שתלמידיי הטובים ביותר היו חסרי הידע. אנשים בעלי ידע קודם, הם אנשים בעלי דעות מוצקות אשר לרוב מפסידים כסף ומתקשים לוותר על הרגליהם הישנים. מסחר יומי יש ללמוד מהבסיס בדיוק כמו כל מקצוע אחר. סוחר מניות מצליח, בדיוק כמו סוחר ירקות בשוק, צריך ללמוד כיצד לקנות בזול ולמכור ביותר. היכרות עם מונחי שוק ההון וידע בכלכלה אינם עוזרים ולעיתים, כאמור לעיל, אף מזיקים. 
 

שאלה: איך אני יכול לדעת אם אני מתאים להיות סוחר?

תשובה: בכדי להצליח במסחר עליך להיות "אדם סביר" בעל נחישות גבוהה. רבים הצליחו ולכן אם תקפיד ללכת בעקבותיהם - אין כל סיבה שתיכשל. כמובן שאנשים מסויימים בנקודת המוצא שלהם "מתאימים יותר" או "מתאימים פחות", אולם אם אתה נחוש להצלחה, אין לי כל ספק שתוכל להתמודד ולהתגבר על כל המכשולים בהם תיתקל. למרות האמור לעיל, ישנה נקודה פתיחה אחת חשובה: מצבך הכלכלי. אסור עליך בתכלית האיסור לפעול בכסף אותו ניתן להגדיר "כסף פחדן". בכדי להצליח מבלי לערב יתר על המידה את רגשותיך, עליך להקדיש למסחר סכום כספי בן כמה אלפי דולרים אותם הנך מוכן להפסיד, בידיעה שאם תפסיד לא יפגע קשות מצבך הכלכלי. 
 

שאלה: אני סוחר מזה זמן רב ללא הצלחה, מה עלי לעשות?

תשובה: מה שיטת המסחר שלך? האם אתה סוחר בפריצות, שינויי כיוון, שבירות, פערי מחיר? אם התשובה היא "כן" הרי שאני מבין מדוע אינך מצליח. אתה חייב להתמקד! מסחר יומי הוא מקצוע מורכב ביותר. התמחות בשיטה אחת, לדוגמה: "מסחר בפריצות" דורשת שנים של התמקדות והתנסות. ההצלחה אינה נמצאת בעבודה טכנית של "שחור ולבן" לפי ספר לימוד או בהתאם לרשימת החוקים שלמדת בקורס. ההצלחה נמצאת בפרטים הקטנים: מתי בדיוק ללחוץ על הכפתור, מתי בדיוק לברוח, מה הכמות המתאימה לכל טרייד, מתי להוסיף, ועוד... אם מסחר היה בנוי לפי סט של חוקים ברורים, הרי שמחשב היה מחליף אותי מזמן. 

 

שאלה: אם כך, מדוע בקורס מלמדים "חוקים" מוגדרים?

תשובה: אין דרך ללמוד מקצוע מבלי ללמוד ראשית את חוקי היסוד. עו"ד מתחיל, אף ילמד את ספר החוקים בע"פ, לא יבטיח את הצלחתו. ההצלחה תגיע רק אם יתמחה בשטח משפטי מסויים (לדוגמה: פלילים), יעשה טעויות, יצבור ניסיון, וילמד כיצד להתמודד עם תנאים משתנים. כך גם במסחר. סוחר מתחיל חייב להתחיל לסחור לפי חוקים קשיחים. סוחר מתקדם חייב להבין שעליו להתמחות ולצבור ניסיון. קורס מתקדם כדוגמת "טופ טריידר" אינו דומה לקורס היסוד כדוגמת "סטאר טריידר". זוהי גם הסיבה שתהליך ההכשרה הטוב ביותר מתחיל בקורס בסיסי, קורס מתקדם והדרכה אישית (מנטורינג). כמובן שמומלץ גם לחזק את הידע ולהרחיבו בעזרת ספרות מקצועית מתאימה, כגון ספר המסחר "הלוחש למניות". 
 

שאלה: איזו שיטת מסחר עלי לבחור?

תשובהראשית עליך לבחור את שעות המסחר המתאימות לך. הואיל ויום המסחר נחלק למספר חלקים: השעתיים הראשונות בהן התנודתיות גבוהה, השעות של "הפסקת הצהריים" בהן התנודתיות נמוכה ומחזורי המסחר קטנים, ושעות סיום המסחר בהן לרוב חוזרת התנודתיות, הרי ששיטות המסחר משתנות בין חלקי היום השונים. לדוגמה: פריצות ושבירות יעבדו טוב בשעתיים הראשונות, אולם לא יהיו יעילות בשעות הפסקת הצהריים בהן מחזורי המסחר נמוכים. בתחילת דרכי נהגתי לסחור כחמש עד שש שעות מידי יום ולכן שינית את שיטות המסחר בהתאם להתנהגות השוק. על כל סוחר לבחור את שיטת המסחר המתאימה לו ולהתמקד בה עד שיצליח ליצור הכנסה יציבה. יש להיזהר מניסיון לחקות מספר שיטות מסחר של סוחרים שונים שכל אחד מומחה בתחומו. התמקדות והתמחות בשיטה בודדת היא המפתח להצלחה. המסקנה המתבקשת היא שגם התמקדות בשעות מסחר מוגדרות, חשובה אף היא. 


 

 


 

צור איתי קשר

מידע נוסף

קורס לימוד עצמי

מהיום ניתן ללמוד מסחר במניות, דרך האינטרנט מבלי לצאת מהבית! קורס מלא, שיעורי וידיאו המועברים על ידי מאיר ברק, מבחנים ומצגות אינטראקטיביות

לחץ כאן
על הספר

ספר "הלוחש למניות" הוא ספר לימוד למסחר יומי במניות. לפרטים נוספים והצצה אל תוך הספר

לחץ כאן
הדרכה אישית - מנטור

רוצה ללמוד מסחר יומי? הדרך היעילה והטובה ביותר היא באמצעות מנטור אישי אשר ילמד וילווה אותך בצעדיך הראשונים

לחץ כאן
פתיחת חשבון מסחר

בכדי לקנות ולמכור מניות יש לפתוח חשבון מסחר אצל ברוקר מקצועי המספק מערכות מסחר מסוג "גישה ישירה"

לחץ כאן

המלצות

 • א.מ.
    היי מאיר חג שמח , מה שלומך ? התחלתי סופסוף לקרוא את הספר שלך שקניתי בשבוע ה
  לכל המלצות
 • יוני.ח
    מאיר שלום, לקח לי זמן לשכנע את עצמי לכתוב לך כי הרגשתי קצת שזה לא במקום אבל בסוף
  לכל המלצות
 • א.ל.
    מאיר היקר, אני חייב להודות לך, היום סחרתי בדיוק 40 דקות ועשיתי רווח של 139$ ב-4 טריי
  לכל המלצות
 • ל.ס
    גישה פרקטית ועניינית, מחדד לי את התאוריות שלמדתי בספרים קודמים (ארץ/חו"ל), שפה נ
  לכל המלצות
 • עמיר
  למאיר, קניתי את הספר שלך בסטימצקי ואני קורא אותו בהתלהבותעוד לא סיימתי אבל אני יכו
  לכל המלצות
 • עודד
  בוקר טוב ושבוע טוב... סליחה על ההפרעה אך מאוד חשוב לי לומר לך :    ת  ו  ד&
  לכל המלצות
 • יוסי. ד
    רציתי להגיד לך שכבר התנסיתי ב"רואים 6:6" ושיטת "המגברים הטכניים" וגם שיטת "4 התרחי
  לכל המלצות
 • יעקב.כ
    שלום מר מאיר ברק, שמי יעקב מראשל"צ. הייתי נוכח בהרצאה האחרונה שלך בראשל"צ ומיד ה
  לכל המלצות
 • חגית
    מאיר שלום, רציתי להודות לך בשמי ובשם כל חברי מועדון היזמות iJCE  על שכיבד
  לכל המלצות