האם לקנות מניה לאחר תיקון גדול

דייג מעמקים – הספורט הישראלי...

לפני מספר ימים, בעודי מתנשף על אחד ממכשירי העינויים בחדר הכושר, שמעתי שיחה בין מדריכת הכושר המקומית לבין שכני המתאמן. זה נשמע בערך כך: המדריכה - "נו מה עם טבע?... מה דעתך, לקנות?" והתשובה הצפויה לא איחרה לבוא: "בהחלט, היא נראית לי מאוד זולה". לזאת רבותי, אני קורא: "דייג מעמקים" או במונח המקובל יותר באנגלית: "Bottom Fishing".
כבר אמרנו בעבר שהדבר האחרון אותו אתם צריכים לעשות זה "להתחתן" עם מניה. אני יודע שבמציאות הישראלית דברי נופלים על אוזניים ערלות שכן רוב הציבור בישראל מרגיש נשוי לטבע לטוב ולרע, אך גם בחיי הנישואין צריך לעיתים להכיר במציאות. שלמו את המחיר (עמלת המכירה) וצאו לחופשי. זכרו שהמפסידים הגדולים הם השחקנים שלא יודעים מתי לצאת. המרוויחים הם השחקנים שיודעים מתי לצאת והמרוויחים הגדולים ביותר הם המקצוענים שיודעים איך ומתי להיכנס ל- Short, אבל זה בשיעור אחר.
האם המניה כבר זולה? האם היא תתחיל לתקן? אחד המונחים הראשונים אותם אני מלמד בקורסים הוא המונח של: "סכין נופלת". הדבר האחרון, כך אני משנן לתלמידי, שצריך לעשות עם סכין נופלת הוא לתפוס אותה תוך כדי נפילתה. תעתיקו לכם את המשפט הבא על דף נייר, תדגישו אותו עם הטושים של הילדים ותתלו לכם אותו מעל צג המחשב: "We never catch a falling knife!" . אתם תחסכו לעצמכם הרבה צרות אם תזכרו להתנהג בהתאם למשפט זה. תזכרו שאין זה מתפקידכם לנחש מתי מניה משנה כוון וחוזרת מעלה.


רק אם אתם מקצוענים

דייג מעמקים היא שיטת מסחר מסוכנת, אך זוהי גם שיטה שיכולה להיות מאוד רווחית למקצוענים שמתמחים בה. המקצוענים יודעים לבחון את המניה והשוק בהתאם למדדי זמן אמת, לקנות בכמות הנכונה ולצאת ברווח בלחיצת כפתור ברגע הראשון בו המניה מציגה סימני מצוקה. האם אתם סבורים שאתם שייכים לקבוצה זו? כל עוד התשובה שלילית – שבו בצד והימנעו מהיות טרף קל לציפורני המקצוענים. זכרו תמיד שתפקיד המקצוענים הוא לקחת את הכסף של השחקנים הבינוניים ולרוב הם מצליחים.


להתמקד במניות הנכונות

עכשיו קצת להגיון. למה לקנות מניה הנמצאת במגמת ירידה? בבורסות ארה"ב נסחרות אלפי מניות מעניינות. אני מבטיח לכם שאם תחפשו תמצאו כמה עשרות מניות חזקות שנמצאות במגמה חיובית. אני מנתח אותן וסוחר בהן מידי יום. מידי יום אני עוקב אחר רשימה חדשה של 5-10 מניות כאלו. בחודשיים האחרונים עשינו רווח של 19.33% עם אחוז הצלחה של 85.7%. כל זה משני ימי עבודה בשבוע וכפי שאתם יודעים – שבוע המסחר הוא בן חמישה ימים. אף אחת מהמניות הללו לא נשלפה מהמעמקים. רובן היו מניות הנמצאות במגמת מחירים ברורה של עליה. אז שוב: למה לקנות מניה שהתרסקה? כי זה הספורט הישראלי: דייג מעמקים. "המניה זולה – נקנה בזול ונרוויח את העלייה". 

צור איתי קשר

מידע נוסף

קורס לימוד עצמי

מהיום ניתן ללמוד מסחר במניות, דרך האינטרנט מבלי לצאת מהבית! קורס מלא, שיעורי וידיאו המועברים על ידי מאיר ברק, מבחנים ומצגות אינטראקטיביות

לחץ כאן
על הספר

ספר "הלוחש למניות" הוא ספר לימוד למסחר יומי במניות. לפרטים נוספים והצצה אל תוך הספר

לחץ כאן
הדרכה אישית - מנטור

רוצה ללמוד מסחר יומי? הדרך היעילה והטובה ביותר היא באמצעות מנטור אישי אשר ילמד וילווה אותך בצעדיך הראשונים

לחץ כאן
פתיחת חשבון מסחר

בכדי לקנות ולמכור מניות יש לפתוח חשבון מסחר אצל ברוקר מקצועי המספק מערכות מסחר מסוג "גישה ישירה"

לחץ כאן

המלצות

 • א.מ.
    היי מאיר חג שמח , מה שלומך ? התחלתי סופסוף לקרוא את הספר שלך שקניתי בשבוע ה
  לכל המלצות
 • יוני.ח
    מאיר שלום, לקח לי זמן לשכנע את עצמי לכתוב לך כי הרגשתי קצת שזה לא במקום אבל בסוף
  לכל המלצות
 • א.ל.
    מאיר היקר, אני חייב להודות לך, היום סחרתי בדיוק 40 דקות ועשיתי רווח של 139$ ב-4 טריי
  לכל המלצות
 • ל.ס
    גישה פרקטית ועניינית, מחדד לי את התאוריות שלמדתי בספרים קודמים (ארץ/חו"ל), שפה נ
  לכל המלצות
 • עמיר
  למאיר, קניתי את הספר שלך בסטימצקי ואני קורא אותו בהתלהבותעוד לא סיימתי אבל אני יכו
  לכל המלצות
 • עודד
  בוקר טוב ושבוע טוב... סליחה על ההפרעה אך מאוד חשוב לי לומר לך :    ת  ו  ד&
  לכל המלצות
 • יוסי. ד
    רציתי להגיד לך שכבר התנסיתי ב"רואים 6:6" ושיטת "המגברים הטכניים" וגם שיטת "4 התרחי
  לכל המלצות
 • יעקב.כ
    שלום מר מאיר ברק, שמי יעקב מראשל"צ. הייתי נוכח בהרצאה האחרונה שלך בראשל"צ ומיד ה
  לכל המלצות
 • חגית
    מאיר שלום, רציתי להודות לך בשמי ובשם כל חברי מועדון היזמות iJCE  על שכיבד
  לכל המלצות