תיקון פערים: רוורסל לאחר סגירת גאפ אפ

הקדמה

"הסבלנות משתלמת" היא אמירה נדושה אמנם, אך ככל שהדברים קשורים במסחר נכון הסבלנות גם משלמת. והרבה. פעמים רבות המתנה לתיקון הבא לאחר סגירה של גאפ אפ יכולה להוביל לידי טרייד בעל יחס 'סיכון:סיכוי' מצוין. בשיעורי הקודם "לנסוע רוורס - כללי הרוורסל" הגדרתי מהו 'רוורסל' ומניתי את התנאים החיוניים למסחר ברוורסל. בשיעור זה אני מבקש לעסוק בסוג מסוים של רוורסל: רוורסל לאחר סגירת גאפ אפ.


מהו 'גאפ' ומהי 'סגירת גאפ'? 
ובכן, 'גאפ' (Gap, פער מחירים) הוא טווח מחירים שבו לא בוצעו עסקאות, ואנו מבחינים בין שני סוגים של גאפים לפי כיוונם. גאפ אפ (Gap Up, פער מחירים כלפי מעלה), כאשר מחיר הפתיחה של יום מסוים גבוה ממחיר הסגירה של היום שקדם לו; וגאפ דאון (Gap Down, פער מחירים כלפי מטה), כאשר מחיר הפתיחה של יום מסוים נמוך ממחיר הסגירה של היום שקדם לו. 'סגירת גאפ' היא תנועה של המחיר לכיוון מחיר הסגירה של היום הקודם, לאחר שיום המסחר נפתח בגאפ. אפשר לסחור בכיוון סגירת הגאפ, אך לרוב אין זה מומלץ משום שעצם הפתיחה בגאפ יכולה ללמד על עוצמה יתרה של המניה בכיוון הגאפ. המניה יכולה להמשיך לנוע עם כיוון הגאפ, מהלך המכונה 'גאפ אנד גו' (Gap&Go), ולגרור אותנו למסחר אלים וכואב נגד המגמה.


נקודת הכניסה ברוורסל

כלל ידוע הוא, שרוב הגאפים נסגרים כבר ביום שבו הם נפתחים, בייחוד אם יש רוח גבית מן השוק. כאשר מניה פותחת בגאפ אפ, אנו ממתינים לסגירת הגאפ, ונקודת סגירת הגאפ היא הנקודה שבה אנו מתחילים לפעול. נקודת הסגירה של הגאפ היא גם נקודת תמיכה ואנו נבחן אם מתפתח במניה תיקון, כלומר רוורסל. אם למשל, המניה פתחה בגאפ אפ, אפשר לכאורה לטעון שאנו מחפשים תיקון במניה שלילית. מדוע, אם כן, אנו מבקשים לסחור במניה בנקודה זו? יש סוחרים שנכנסו לשורט במניה בכיוון סגירת הגאפ, וכאשר המניה מגיעה לנקודת הסגירה של הגאפ, שהיא גם נקודת התמיכה שלה, סוחרים אלה סוגרים את הפוזיציה שלהם מחשש ללחיצת שורטיסטים (Short Squeeze). מדוע יש תמיכה חזקה בנקודת הסגירה? מפני שברוב המקרים המניה פרצה בנקודה זו יום קודם לכן.
מדוע זהו טרייד טוב? כמה סיבות: נקודת הכניסה ברורה; הסטופ (נקודת קטיעת ההפסד) קרוב יחסית; היעד הראשון הוא התיקון הראשון במניה ויעד נוסף הוא הגבוה היומי של המניה.
מדוע טרייד זה אפשרי רק בגאפ אפ? משום שהדפוס המתואר כאן נכון רק לגאפ אפ. מניה הסוגרת גאפ דאון מתנהגת בשונה ממניה הסוגרת גאפ אפ.


דוגמא

סגירה של גאפ אפ במניית בידו (BIDU), ענקית החיפוש הסינית, ב-13 בינואר 2009.  
נקודת הכניסה - 114.5 דולר; מימוש החצי הראשון - 115.3 דולר; נקודת היציאה - 116.5 דולר. בסך הכל, הרווחנו מתנועה של שני דולרים(!) במניה.
סיכום

מסחר במניה לכיוון הסגירה של גאפ אפ יכול להיות מסוכן מחשש להמשך תנועה של המניה כלפי מעלה. המתנה לסגירת הגאפ וכניסה בנקודת הסגירה עם סטופ קצר יובילו בהכרח לידי טרייד בעל יחס 'סיכון:סיכוי' מצוין. כפי שאפשר לראות בדוגמה שלמעלה – הסבלנות משתלמת. 

צור איתי קשר

מידע נוסף

קורס לימוד עצמי

מהיום ניתן ללמוד מסחר במניות, דרך האינטרנט מבלי לצאת מהבית! קורס מלא, שיעורי וידיאו המועברים על ידי מאיר ברק, מבחנים ומצגות אינטראקטיביות

לחץ כאן
על הספר

ספר "הלוחש למניות" הוא ספר לימוד למסחר יומי במניות. לפרטים נוספים והצצה אל תוך הספר

לחץ כאן
הדרכה אישית - מנטור

רוצה ללמוד מסחר יומי? הדרך היעילה והטובה ביותר היא באמצעות מנטור אישי אשר ילמד וילווה אותך בצעדיך הראשונים

לחץ כאן
פתיחת חשבון מסחר

בכדי לקנות ולמכור מניות יש לפתוח חשבון מסחר אצל ברוקר מקצועי המספק מערכות מסחר מסוג "גישה ישירה"

לחץ כאן

המלצות

 • א.מ.
    היי מאיר חג שמח , מה שלומך ? התחלתי סופסוף לקרוא את הספר שלך שקניתי בשבוע ה
  לכל המלצות
 • יוני.ח
    מאיר שלום, לקח לי זמן לשכנע את עצמי לכתוב לך כי הרגשתי קצת שזה לא במקום אבל בסוף
  לכל המלצות
 • א.ל.
    מאיר היקר, אני חייב להודות לך, היום סחרתי בדיוק 40 דקות ועשיתי רווח של 139$ ב-4 טריי
  לכל המלצות
 • ל.ס
    גישה פרקטית ועניינית, מחדד לי את התאוריות שלמדתי בספרים קודמים (ארץ/חו"ל), שפה נ
  לכל המלצות
 • עמיר
  למאיר, קניתי את הספר שלך בסטימצקי ואני קורא אותו בהתלהבותעוד לא סיימתי אבל אני יכו
  לכל המלצות
 • עודד
  בוקר טוב ושבוע טוב... סליחה על ההפרעה אך מאוד חשוב לי לומר לך :    ת  ו  ד&
  לכל המלצות
 • יוסי. ד
    רציתי להגיד לך שכבר התנסיתי ב"רואים 6:6" ושיטת "המגברים הטכניים" וגם שיטת "4 התרחי
  לכל המלצות
 • יעקב.כ
    שלום מר מאיר ברק, שמי יעקב מראשל"צ. הייתי נוכח בהרצאה האחרונה שלך בראשל"צ ומיד ה
  לכל המלצות
 • חגית
    מאיר שלום, רציתי להודות לך בשמי ובשם כל חברי מועדון היזמות iJCE  על שכיבד
  לכל המלצות